Kombetarja jone merr 3 pikeshin e pare per “Rusi 2018″

106

Me një gol të Bekim Balaj, kuqezinjtë arrijnë të bëjnë mrekullinë në 13 minutat e mbetura të sfidës Shqipëri-Maqedoni, e vlefshme për eleminatoret e botërorit “Rusi 2018” që u ndërpre mbrëmë pas një stuhie në Shkodër.
Vetëm pak minuta nga rinisja kuqezinjtë gjejnë portën dhe përmbysin rezultatin me anë të një goli të Bekim Balajt në minutën e 89′.
Mësohet se De Biazi ka hyrë në fushë me skemën 3-­5-­2, Agolli ka braktisur mbrojtjen për të sulmuar, sakaq konfirmohet edhe pjesëmarrja e Gjimshitit në ndeshje, ndonëse dje u dëmtua në fushë.