Fier:18 vjecari merr 13 vjecaren ,deklaron  ne polici se duan te martohen

57

Per  një 18 vjeçar në qytetin e Fierit kane naiur procedimi ne gjendje te lire pasi pasi kerkon te martohet me një 13 vjeçare e cila ka pranuar propozimit e 18 vjecarit.Ajo nuk  eshte  kthyer në banesën e saj .  Sipas policisë  ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme në Levan të Fierit. Sipas burimeve nga policia Fier A.0. 18 vjeç ka marre ne shtepi shtetasen A.R. 13 vjeçe. Pas mungese se saj ne shtepine e prinderve jane alarmiar familjaret qe kane lajmeruar policine nderkohe qe pas gjetjes se saj policia ka nderhyre she bindur te dy te rinjte qe te heqin dore nga ky vendim duke marre parasysh moshen dhe ligjin qe nuk lejon martesat ne kete moshe 

Ngjarja ne fjale i eshte percjelle edhe prokurorise Fier