Arrestohet 55 vjecari qe mbante nje pistolet “Zastava”

940

Drejtoria e Policise Qarkut Fier

Arrestohet një shtetas për “Armëmbajtje pa leje”
Sekuestrohet arma e zjarrit pistoletë me mulli “Zastava”.
Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Lushnje arrestuan në flagrancë shtetasin:
-Qamil Haxhiu, 55 vjeç, banues në lagjen “Loni Dhamo”, Lushnje.
Pas një informacioni të marë nga policia, u bë kontroll në një ambient në administrim nga ky shtetas në fshatin Plug, Lushnje, ku i’u gjet një armë zjarri pistoletë Zastava me mulli.
Materialet do i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak” parashikuar nga Neni 278/2 i Kodit Penal.