ARTIKUJT E FUNDIT

Komisioneri J.Hahn: Qeveria të vijojë luftën kundër krimit dhe trafikut të drogës

Gjatë vizitës së tij në Tiranë, komisionieri për Zgjerimin Johanes Hahn ka zhvilluar një konferencë për shtyp me kryeministrin Edi Rama pas prezantimit të nisjes së fazës përgatitore të procesit për hapjen e negociatave. Hahn...

Ngjarjet dhe veprat penale ne 24 oret e fundit ne Fier

Më datë 16.07.2018, u ndalua shtetasi në kërkim E.Ç., banues në fshatin Kuman, Roskovec, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Fier, e ka dënuar me 4 muaj e 12 ditë burgim, për veprën penale...

Ndodh ne Peshtan ,Fier: Komshiu vret me arme gjahu ,qenin e komshiut

Komisariati i Policisë Fier Më datë 16.07.2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për shtetasin I.Sh., vjeç 65, banues në fshatin Peshtan, pasi dyshohet se në Peshtan, i ka...

Rrufeja godet nje mjet bujqesor ne are,nje i vdekur dhe 2 te plagosur

Shkodër Informacion paraprak Me datë 17.07.2018 rreth orës 14:30, është marrë njoftim se në fshatin Sukaj - Dajç, në Shkodër, një rrufe ka goditur një traktor në një arë, në të cilin ishin 3 shtetas duke...

Fier:Kapet me 4 doza hashash,procedim adoleshentit

Drejtoria Vendore e Policisë Fier Seksioni për narkotikët Më datë 16.07.2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për shtetasin e mitur A.H., vjeç 14, banues në Fier, pasi dyshohet se...

Lekundje termeti ndjehen perseri ne Fier

Lwkundje te nje termeri jane ndjere kete pasdite ne Fier. Lwkundjet e termetit janw ndjere deri ne Tirane. Sipas qendres sizmologjike europiane epiqendra e twrmetit ka qene 31 km larg Tiranes ne afersi te...